Najczęściej zadawane pytania

Którą maszynę wybrać jako pierwsze uprawnienie początkującego operatora?

Najczęściej wybieraną maszyną na pierwsze uprawnienia jest koparka jednonaczyniowa. Wybór uzyskania uprawnień na koparki jako pierwszej umiejętności może być atrakcyjny z kilku powodów:

  • Popyt na operatorów maszyn budowlanych: Branża budowlana zawsze potrzebuje wykwalifikowanych operatorów maszyn budowlanych, w tym operatorów koparek. Dlatego posiadanie uprawnień na koparki może zapewnić stabilne zatrudnienie i perspektywy kariery w przemyśle budowlanym.
  • Wysokie zarobki: Operatorzy koparek mogą cieszyć się konkurencyjnymi wynagrodzeniami, ponieważ umiejętności w obsłudze tych maszyn są cenione na rynku pracy. Ponadto, często dostępne są także dodatkowe korzyści, takie jak premie za doświadczenie czy praca w warunkach specjalnych.
  • Elastyczność zawodowa: Posiadając uprawnienia na koparki, można pracować w różnych sektorach przemysłu budowlanego, od budowy dróg i autostrad po prace ziemne na placach budowy domów czy innych obiektów. To daje pewną elastyczność w wyborze miejsca pracy i rodzaju projektów, na których chcesz pracować.
  • Rozwój zawodowy: Uzyskanie uprawnień na koparki może stanowić solidny fundament dla dalszego rozwoju kariery w branży budowlanej. Możesz kontynuować naukę i uzyskiwać kolejne uprawnienia, co pozwoli Ci awansować na stanowiska kierownicze lub specjalistyczne.

Czy muszę ubiegać się o uprawnienia klasy III jeżeli chcę uzyskać uprawnienia klasy I?

W tej chwili kandydat na operatora może ubiegać się o uprawnienia klasy wyższej bez konieczności posiadania uprawnień klasy niższej. Jeżeli chcesz, od razu możesz realizować kurs na klasę I. Pamiętaj jednak, że jest to uprawnienie na maszynę już bez ograniczeń. Wymagania egzaminatorów co do Twojej wiedzy i umiejętności na pewno będą wyższe. Nie martw się, z nami przygotujesz się perfekcyjnie.

Jak wygląda egzamin na operatora maszyn budowlanych?

Zastanawiasz się co Cię czeka na egzaminie? Odpowiedź na to pytanie i wszystkie cenne informacje o przebiegu egzaminu, jak się do niego przygotować i jakich błędów unikać znajdziesz w specjalnym odcinku na naszym kanale na YT

Link do odcinka ➡️ tutaj

Na ile lat wydawane są uprawnienia UDT?

Uprawnienia UDT wydawane są na 5 lub na 10 lat, w zależności od urządzenia. Uprawnienia można bezpłatnie przedłużyć na 3 miesiące przed datą ich wygaśnięcia. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Dozoru Technicznego. Przedłużenie uprawnień jest bezpłatne i nie wymaga ponownego podejścia do egzaminu.

Kiedy otrzymam moje uprawnienia?

Gratulujemy zdanego egzaminu. Twoje uprawnienia trafią do nas za około 14-21 dni. Oczywiście poinformujemy Cię o możliwości odbioru dokumentu.

Co oznaczają uprawnienia klasy 1?

Podział na klasy uprawnień obowiązuje w przypadku maszyn budowlanych. Mamy tutaj do czynienia z uprawnieniami klasy trzeciej, drugiej i pierwszej.

Uprawnienia klasy trzeciej to uprawnienia klasy najniższej, należą do nich:

  • Koparkoładowarki
  • Koparki jednonaczyniowe do 25 ton masy eksploatacyjnej
  • Ładowarki jednonaczyniowe do 20 ton masy eksploatacyjnej

Warto zaznaczyć, że uprawnienia do obsługi koparkoładowarki są wyłącznie w klasie III i mając takie uprawnienia można obsługiwać każdą maszynę typu koparkoładowarka.

Uprawnienia klasy II dotyczą walców. W tym przypadku, podobnie jak w koparkoładowarkach uprawnienia są tylko jednej klasy, dlatego mając uprawnienia do obsługi walców klasy II możesz operować każdym rodzajem walca.

Uprawnienia klasy I dotyczą m.in. koparki jednonaczyniowej i ładowarki jednonaczyniowej.

Jest to uprawnienie najwyższej klasy i w przypadku powyższych maszyn uprawnia do operowania nimi bez ograniczeń w masie eksploatacyjnej.

Pamiętaj! Nie musisz posiadać uprawnień klasy niżej żeby ubiegać się o uprawnienia klasy wyższej. Możesz ukończyć szkolenie i podejść do egzaminu na operatora maszyny w klasie I.

Jak mogę zapłacić za kurs?

W naszym ośrodku masz kilka możliwość zapłaty za kurs zawodowy:

  • Płatność tradycyjna: przez to rozumiemy płatność za fakturę, którą wystawimy Ci po rozpoczęciu przez Ciebie udziału w wybranym kursie.
  • Rozłożenie płatności na raty 0% z AliorBankiem: możesz skorzystać z płatności ratalnej i płatność za kurs podzielić na równe 10 lub 20 rat 0%, jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie skontaktuj się z naszym biurem po więcej informacji (tel: 570 570 050)
  • Płatność online przez stronę www.szkolazawodowcow.pl : jeżeli cenisz sobie wygodę płatności online możesz zrobić to już przy zapisaniu się na kurs poprzez zapis online na naszej stronie internetowej. Dzięki temu wyborowi i płatności przed rozpoczęciem kursu masz pewność rezerwacji miejsca na kursie.